Secondi piatti

Kaproll në mënyrën e gjuetarit - mish dreri

Valutazione attuale: 5 / 5

Stella attivaStella attivaStella attivaStella attivaStella attiva
 

Mish gjahu në mënyrën e gjuetarit

italiano

Portata Difficolta Persone Tempo Vino
Pjata te dyta Mesatare x 8 24 ore Vere e kuqe e forte

Përbërsit: Për marinimin
2 kg Mish kaprolli/dreri
8 Dëllinjë
2 Limon me feta
1 Pras
3/4 Karafila
1 Shkop kanellë
Borzilok  Hudhër
majdanoz Kripë dhe piper të bardhë
2 degëza trumzë 10 kokrra piper i zi
   Marinatura cervo 

Përgatitja hap pas hapi:

Hapi 1

Pritini mishin në kube rreth 3 cm. Futeni tëgjithin në një tenxhere të madhe me një kapak dhe shtoni të gjithë përbërësit e tjerë. Hidhini verë të kuqe për ta mbuluar mishin dhe lijeni marinojë për të gjithë natën

Hapi 2

Një ditë më pas, kullojeni të gjithë lëngun në një enë dhe lëreni mënjanë.

Nxehni vajin në një tigan të madh dhe skuqni mishin, shtoni erëzat e marinatures të shtryllura dhe skuqini sëbashku.

Hapi 3

Kur të gjitha sëbashku të jenë skuqur mirë shtoni lëngun që filtruat më parë, me flakë të ulët lëreni të ziejë ngadalë për rreth 2 orë të mbuluar me kapak

.