Dessert

Tiramisu

Valutazione attuale: 4 / 5

Stella attivaStella attivaStella attivaStella attivaStella inattiva
 

Tiramisu  

  • Mascarpone 1/2 kg
  • 4 te kuqe veze*
  • 1 gote gote Rhum ose fiale arome Rhum
  • 110 gr sheqer
  • kakao i hidhur pluhur
  • 5-6 filxhana kafe (te ftohur me akull ose ne frigorifer) ose kafe neskafe
  • biskota savoiardi

Krema :

Rrihet mire sheqeri me te verdhat e vezeve deri sa te behen krem pastaj shtojme maskarponin dhe i rrahim fort per 2 min me shpejtesi.

Mund te shtojme pak panna ose te bardhe veze te rrahur dhe e perzijeme me kujdes ne menyre qe krema te na behet me e lehte dhe me bute.

Perziejme kafen me Rumin 

Lagim me shpejtesi biskotat tek kafeja ne menyre qe mos te zbuten shume

Bejme nje shtrese me biskota, nje shtrese me kremen dhe e perserisim.

Ne fund e mbarojme me kremen dhe e mbulojme me pluhurin e kakaos se hidhur.

E leme ne frigorifer per 2-3 ore

 

*Vezet shume te fresketa

 

 nga Tosi