Antipasti di mare

Salmone Marinato me agrume

Valutazione attuale: 4 / 5

Stella attivaStella attivaStella attivaStella attivaStella inattiva
 

Salmon Marinato me agrume

 

  • Salmon i Fresket
  • Kripe
  • Sheqer
  • Piper
  • Lekura Portokalli
  • Lekura Limoni

Salmonin e madh hapim duke ndare ne dy pjese per se gjati, pa e pastruar nga jashte nuk ka rendesi, kryesorja ta pastrojme nga brenda halat duke perdor edhe pince te vogel po qe nevoja.

Pasi kemi nxjerre nga limonat dhe portokallat vetem te verdhen e lekurave pa pjesen e bardhe i presim imet dhe i perziejme me kripen, piperin, sheqerin ja shperndajme siper salmonit duke u munduar ta mbulojme te gjithe siperfaqen e pastruar te salmonit.

E leme ne frigorifer per - 8 ore varet nga madhesia e copes.

Mundohuni qe ta mbani te ngritur nga pjata ose ena ku e keni vendosur qe uji qe leshon vete salmoni te mos kete kontakt me te.  

Salmoni duhet te jete i fresket.